Fetih Koleji’nde Değerler Eğitim Projesi

Çocuklarımızın gelişiminde karakter eğitiminin önemi son yıllarda sürekli gündemimizi oluşturuyor. Fetih Koleji olarak öğrencilerimizin karakter gelişimine nasıl katkıda bulunabiliriz düşüncesiyle başlattığımız çalışmalar sonucunda “DEĞERLER EĞİTİMİ”  projesini geliştirmiş bulunmaktayız.

Çocuklarımızın sağlıklı kişiliğin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, çeşitli programlar aracılığı ile, öğrencilerin temel insani özellikleri kazanmasını sağlamak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Değerler Eğitimi Projesini etkin bir şekilde uygulamaya çalışıyoruz.

DEĞERLER EĞİTİM PROJESİ NASIL UYGULANIYOR
Değerler Eğitimi Projesi, öğrencilere sınıf içerisinde, okul ortamında ve aile ortamında aşağıdaki yöntemleri uygulayarak evrensel değerlerin kavratılması ve bu değerleri duygu, düşünce ve davranışlarına yansıtabilmesi amacıyla uygulanan bir rehberlik programıdır.
“Örnek Olay,
Hikayeler,
Oyunlar,
Etkinlikler,
Kahramanlar,
Tavsiye Kitap,
Filmler,
Uygulamalar”
Her konu için  1-2-3. Sınıf, 4-5. Sınıf ve 6-7-8. Sınıf  düzeyinde  öğretmen ve veli kitapçıkları hazırlanıyor.
Velilere her sınıf düzeyinde  o ay ki değerin kazandırılması ve uygulanmasıyla ilgili veli kitapçıkları dağıtılıp, seminerler  veriliyor.
Sınıf rehber öğretmenlerimiz rehberlik saatlerinde ve grup  çalışmalarında öğrencilerle bu değerleri paylaşıp, çalışmalar yapıyorlar.
Okulda panolarla görsel destek sağlanıyor.
Branş öğretmenlerimiz kendi derslerinde o ay ki değerle ilgili hatırlatmalar, görevler, küçük bilgiler veriyorlar.
Tüm okul o ay ki kazanım için birlikte hareket ederek değerin kazanılması sağlanıyor. No podemos www.essaydragon.com esperar para darte la bienvenida al nuevo edmodo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>